معین آزمایش مقابله برنامه بالستیک واشنگتن

معین: آزمایش مقابله برنامه بالستیک واشنگتن کره شمالی کره شمالی موشک بالستیک

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی وزیر اطلاعات حلالیت طلبید

سیدمحمود علوی نخستین وزیر اطلاعاتی است که جهت آنچه آن را قصور احتمالی در وظایف خود خواند، از ستمدیده یا ستمدیدگان عذرخواهی کرد. سیدمحمود علوی در نامه به عزت الل

وزیر اطلاعات حلالیت طلبید

وزیر اطلاعات حلالیت طلبید

عبارات مهم : کانال

سیدمحمود علوی نخستین وزیر اطلاعاتی است که جهت آنچه آن را قصور احتمالی در وظایف خود خواند، از ستمدیده یا ستمدیدگان عذرخواهی کرد. سیدمحمود علوی در نامه به عزت الله ضرغامی به جهت دستگیری و ایراد اتهام به طاهره قیومی تحت عنوان کلی از ستمی که بر این ستمدیدگان رفته، از آنها طلب عفو و بخشش کرده است.طاهره قیومی مدیر مرکز ارتباطات و تبلیغات دفتر مدیر جمهوری اسفند سال گذشته بازداشت و بعد از مدتی هم آزاد شد. عزت الله ضرغامی، در کانال تلگرامی خود در مطلبی بعد از اشاره به سوابق قیومی، از ضرورت دلجويي و اعاده حيثيت از متهمان امنيتي برطرف اتهام شده است نوشته بود.

وزیر اطلاعات حلالیت طلبید

ضرغامی دیروز در کانال تلگرامی و دیگر صفحاتی که در اینترنت دارد، در متني با عنوان تقدیر از نگارش نامه وزیر اطلاعات به خود خبر داده و نوشت:

«وزیر محترم اطلاعات، بعد از مطالعه یادداشت قبلی من در مورد ضرورت اصلاح فرایندهای امنیتی و انتقاد از برخورد غیراصولی با سرکار زن طاهره قیومی، مدیر مرکز ارتباطات، اطلاع رسانی و تبلیغات ریاست جمهوری نامه ای خطاب به من مرقوم فرمودند. محتوای این نامه طلب عفو و حلالیت هست. از جناب آقای علوی عزیز که دلیری و جسارت این اقدام تاریخی را داشتند صمیمانه سپاسگزاری می کنم. واکنش‌ها ایشان در نظام جمهوری اسلامی ماندگار خواهد شد. در اینجا مسئله فرد و شخص نیست بلکه اصلاح رویه هایی است که فارغ از اختلافات جناحی همیشگی که بلای جان مردم شده، نیاز جدی امروز جامعه در برقراری عدالت اسلامی است».

سیدمحمود علوی نخستین وزیر اطلاعاتی است که جهت آنچه آن را قصور احتمالی در وظایف خود خواند، از ستمدیده یا ستمدیدگان عذرخواهی کرد. سیدمحمود علوی در نامه به عزت الل

ضرغامی در ادامه این مطلب بخش هایی از نامه علوی را منتشر کرده و نوشته است: «موارد مهم دیگری هم در نامه است که به نوعی درددل جناب آقای علوی نسبت به این فرايند نادرست هست. شاید روزی مورد نیاز باشد که آن هم افشا و روشن شود».

در نامه علوی خطاب به ضرغامی به نقل از کانال تلگرامی او آمده است: «مرقومه حضرت عالی را درخصوص سرکار زن طاهره قیومی در کانال های تلگرامی ملاحظه کردم و بر احساس انسان دوستانه و عاطفه دلسوزانه حضرت عالی درود فرستادم. این جانب در چند سال حضور در دولت یازدهم که ایشان در سمت مدیر مرکز ارتباطات ریاست جمهوری فعالیت می کردند، غیر از نجابت و متانت و اهتمام و جدیت و خدمت از ایشان چیز دیگری ندیدم».

در ادامه این نامه آمده است: «رسول اکرم(ص) می فرماید: از آه و دعای مظلوم بترسید؛ زیراکه حق خود را از خدا می طلبد و خدا حق هیچ حق داری را پایمال نمی کند و نیز می فرماید از آه ستمدیده بترسید گرچه کافر باشد؛ لیکن بین دعای مظلوم و اجابت خدا حجاب و حائلی وجود ندارد. اگر این خدمتگزار کوچک مردم، در این ستمی که بر این ستمدیدگان رفته، قصور یا تقصیری داشته باشد، امیدوارم این ستمدیدگان ما را مورد عفو و بخشش کریمانه خود قرار دهند. اذعان به قصور در دنیا بهتر از گرفتاری آخرت است که سیدالشهدا(ع) فرمود: «العار اولی من دخول النار» شرمساری و پذیرش سرافکندگی بهتر از گرفتارشدن آتش دوزخ است».

وزیر اطلاعات حلالیت طلبید

ضرغامی چه نوشته بود

ضرغامی در مطلب قبلی خود متذکر شده است بود هنگامی که از متهمی برطرف اتهام می شود، اگر این اتهام اشاعه پیدا کرده باشد باید از متهم اعاده حیثیت شود. او از مجلس خواسته بود قانونی در این زمینه تصویب کند. او نوشته بود: «دستگاه هاي امنيتي براي انجام ذاتي مأموريت هاي خود موظف به جلب و بازجويي از افراد مظنون هستند که اين اقدام بايد با حکم قاضي و رعايت شئون اسلامي، اخلاقي و انساني صورت گيرد.

سیدمحمود علوی نخستین وزیر اطلاعاتی است که جهت آنچه آن را قصور احتمالی در وظایف خود خواند، از ستمدیده یا ستمدیدگان عذرخواهی کرد. سیدمحمود علوی در نامه به عزت الل

طبيعي است که اگر در اين فرايند از افراد مظنون برطرف اتهام شد، بايد از آنان عذرخواهي شود و اگر در حاشيه دستگيري، اخبار و شايعاتي عليه آنان ايجاد شده است باشد، صراحتا به وسیله دستگاه هاي مربوطه تکذيب شود. پيشنهاد مي کنم مجلس شوراي اسلامي با قيد فوريت ماده واحده اي در اين خصوص تصويب کند». او با اشاره به بازداشت قیومی نوشته بود: «همه دستگاه هاي اطلاعاتي، امنيتي و قضائي هم به اين نتيجه رسيدند که ايشان (قیومی) بي گناه است ولي هيچ کس حاضر نيست اين بي گناهي را مکتوب کند که او بتواند به حيات طبيعي و ادامه خدمت خود برگردد. اي کاش حمايت هايي که از برخي متهمان وابسته به آنان مي شود از اين مديران بي اعتبار هم صورت مي گرفت».

بعد از آن بود که علوی به عنوان نخستین وزیر اطلاعات تن به عذرخواهی و طلب عفو و بخشش داد. در این میان چند هنگامی که است که فضای حلالیت خواهی در شرایط سیاسی کشور راه افتاده هست. پیش تر آیت الله حائری شیرازی هم که در بستر بیماری هست، از رئيس دولت اصلاحات و حجت الاسلام ری شهری به واسطه سخنانش در آستانه انتخابات خرداد ٩٦ طلب حلالیت کرده بود. بعد از آن حلالیت گرفتن به هشتگی در اینترنت تبدیل شد و مخاطبان با یادآوری بعضی مباحث روز یا گذشته، حلالیت را هشتگ زدند.

وزیر اطلاعات حلالیت طلبید

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: کانال | ضرغامی | اطلاعات | اطلاعات | طلب حلالیت | ریاست جمهوری | وزیر اطلاعات | عزت الله ضرغامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs