معین آزمایش مقابله برنامه بالستیک واشنگتن

معین: آزمایش مقابله برنامه بالستیک واشنگتن کره شمالی کره شمالی موشک بالستیک

گت بلاگز اخبار پزشکی اذیت‌مان کردند/ شادابی طرح تحول سلامت را گرفتند ، وزیر بهداشت

وزیر بهداشت ضمن انتقاد از همکاری نکردن دستگاه‌های متفاوت جهت ادامه طرح تحول سلامت، گفت: بویژه شرکت تامین اجتماعی در این مدت بسیار اذیت کردند و شادابی طرح تحول ن

اذیت‌مان کردند/ شادابی طرح تحول سلامت را گرفتند ، وزیر بهداشت

وزیر بهداشت:اذیت مان کردند/شادابی طرح تحول سلامت را گرفتند

عبارات مهم : معرفی

وزیر بهداشت ضمن انتقاد از همکاری نکردن دستگاه های متفاوت جهت ادامه طرح تحول سلامت، گفت: بویژه شرکت تامین اجتماعی در این مدت بسیار اذیت کردند و شادابی طرح تحول نظام سلامت را از ما گرفتند.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم معرفی دو داروی تازه در زمینه درمان هپاتیت سی و پیشگیری از سکته مغزی که صبح امروز در بیمارستان شریعتی پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، گفت: این اقدام ارزشمند است و می تواند درسی جهت سایر اساتید باشد. امروز می بینید داروی سو وو داک و پلی پیل بسیار اثربخشند. جهت مثال داروی هپتایت سی با هزینه کمتر از یک دهم معادل خارجی آن، بیماری را از بین می برد. بیش از ۱۰ سال روی این داروها کار شده است و امیدوارم بیمه ها حمایت کنند و پوشش مناسبی را جهت نیازمندان فراهم کنند.

وی افزود: ما را در این مدت بسیار اذیت کردند، به خصوص شرکت تامین اجتماعی. همه شادابی که در طرح تحول ایجاد شده است بود را همه را از ما گرفتند. البته بعضی از همکاران در دولت نیز بی اثر نبودند. متاسفانه در یکی دو سال اخیر تدبیری ندیدم. حتی اگر تصور کنیم دو سه هفته مانده به آخر سال تمام پولی که باید به ما می دادید را پرداخت کنید، ولی این چه تدبیری است؟ چراکه بالاخره جریان وجه بسیار مهم هست. یک وزیر و رییس دانشگاه و معاون دانشگاه و … می خواهند مجموعه خود را اداره کنند، ولی بیش از یک سال است که نتوانستیم به شرکت های داوریی، دکتر و پرستار و … بدهی خود را بپردازیم. امیدواریم تدبیری صورت گیرد و این روند اصلاح شود.

اذیت‌مان کردند/ شادابی طرح تحول سلامت را گرفتند ، وزیر بهداشت

وی تاکید کرد: در عین حال باید متاسف بود که با وجود برخورداری از چنین سرمایه هایی، ولی ۳۰ سال پیش به نحوی تصمیم گرفته شد که بیمارستان های آموزشی آسیب دیدند. اگر ۳۰ سال پیش این تصمیم به دست جامعه پزشکی گرفته نمی شد و بیمارستان های آموزشی را به نظام های خودگردان وابسته نکرده بودیم، این پرسشها پیش نمی آمد. در حال حاضر استادان ما نمی دانند وقت خود را در بیمارستان جهت درمان بگذارند یا آموزش یا پژوهش. اگر آموزش و پژوهش نباشد، نشاطی وجود ندارد. این درحالیست که رییس بیمارستان علاقه مند است که استاد و دانشجو وقت بیشتری را در درمانگاه ها بگذارند تا پول بیشتری بیاورند. ما عالی ترین سرمایه های خود را با سیاست نادرست، مستهلک می کنیم. امیدواریم این روند به نحوی اصلاح شود و بتوانیم استفاده موثرتری از دوستان داشته باشیم.

هاشمی با اشاره به تلاش معاون علمی و تحقیقات وزارت بهداشت در زمینه پژوهش های دارویی اظهار کرد: در این دوره دکتر ملک زاده در حوزه پژوهش به همراه همکاران خود مسئولیت این کار را برعهده گرفته اند و بیشترین سرمایه را از نظر آموزش و پژوهش ایجاد کرده اند. شرکت غذا و دارو هم باید توجه داشته باشد که حتما پتنت داروها تا بازگشت سرمایه اولیه، برداشته نشود و صنعت دارویی کشور جهت سرمایه گذاری اعتماد کند و اگر نقصی در تصمیمات بوده، بتوانیم آن را اصلاح کنیم.

وزیر بهداشت ضمن انتقاد از همکاری نکردن دستگاه‌های متفاوت جهت ادامه طرح تحول سلامت، گفت: بویژه شرکت تامین اجتماعی در این مدت بسیار اذیت کردند و شادابی طرح تحول ن

معرفی داروها نمایشی نیست

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه معرفی دو داروی تازه درمان هپاتیت سی و پیشگیری از سکته های مغزی و قلبی اظهار کرد: ما تا کنون توانسته ایم 100 داروی تازه را به بازار معرفی کنیم که تمام آنها حاصل تحقیقات دانشمندان و اساتید این حوزه بوده هست. یکی از این دو داروی تازه که بسیار مهم و اثرگذار هستند جهت افراد بالای 40 سال استفاده می شود و در پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی تاثیرگذار هست. سکته های قلبی و مغزی عامل بیش از 50 درصد فوت و میر در کشور عزیزمان ایران هستند.

وی افزود: داروی سو وو داک نیز جهت درمان هپاتیت سی به کار می رود. این بیماری آسیب جدی به کبد می زند. از دکتر ملک زاده – رییس پژوشگاه کبد که از تولید این دارو حمایت کردند، تقدیر می کنیم. مطمئن هستیم در ماه های آینده تعداد بیشتری از این محصولات رونمایی می شود. این رونمایی نمایشی نیست و داروها در بازار حضور خواهند داشت.

اذیت‌مان کردند/ شادابی طرح تحول سلامت را گرفتند ، وزیر بهداشت

هاشمی همچنین اضافه کرد: جامعه پزشکی این داروها را می پذیرند و حتما چه در داخل کشور عزیزمان ایران و چه در خارج از مرزها استفاده می شود و داروی پلی پیل که جهت پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی استفاده می شود. تقریبا بی ضرر هست. امیدواریم بیمه ها نیز از این داروها حمایت کنند.

واژه های کلیدی: معرفی | دارویی | پیشگیری | بیمارستان | سرمایه گذاری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs